Transport lotniczy

Transport lotniczy cargo

Transport cargo lotniczy wiąże się z wieloma zaletami – jest najszybszą metodą i pozwala na przesyłanie towarów do miejsc na całym świecie. Dodatkowo jest to też najbezpieczniejszy środek transportu ze wszystkich możliwych.

Czarter samolotu  – podstawowe informacje

Czarter samolotów polega na wynajęciu samolotu potrzebnego do własnych potrzeb. Czarter samolotu wykorzystuje się do wysyłki specjalnych towarów – np. wymagających szczególnej ostrożności lub gdy zajdzie potrzeba ekspresowego przewozu. W USBOX współpracujemy z kilkoma sprawdzonymi przewoźnikami i dopilnujemy, aby czarter samolotów przebiegł sprawnie.

Czym jest transport cargo lotniczy?

Transport cargo lotniczy polega na przewozie międzykontynentalnym od portu do portu. Cargo lotnicze może przewozić towar nawet w samolotach pasażerskich lub typowo w samolotach transportowych.

Transport cargo lotniczy – niezbędne informacje

Transportem lotniczym cargo można przewozić m.in. żywność, odzież, towary niebezpieczne i zwierzęta. Przesyłka lotnicza z Chin, krajów Bliskiego Wschodu, USA czy Kanady dotrze do Państwa we wskazane miejsce najbezpieczniejszą metodą w krótkim czasie.

Klient przed nadaniem towaru musi dostarczyć:

  • list przewozowy,
  • fakturę sprzedaży/pro formę,
  • upoważnienie dla agencji celnej,
  • kartę odprawy celnej (w przypadku ADR).

Procedury w transporcie lotniczym cargo są dość restrykcyjne – wszystko dla zapewnienia odpowiedniego bezpieczeństwa. Należy przestrzegać maksymalnej wagi oraz wymiarów przesyłek.

Wybierz USBOX do zrealizowania przesyłki lotniczej z Chin 

Naszą misją jest pomoc w wymianie towarów pomiędzy całym światem a Polską. Umożliwiamy nadanie przesyłki lotniczej z Chin, Kanady, USA czy Bliskiego Wschodu.  Skorzystanie z transportu cargo lotniczego w USBOX odbywa się szybko i bezproblemowo. Staramy się w jak najmniejszym stopniu angażować naszego klienta w cały proces, dzięki zautomatyzowaniu niektórych etapów. USBOX to gwarancja spełniania wszystkich warunków INCOTERMS2020 dla transportu lotniczego cargo. Warto skorzystać z usług doświadczonych fachowców – takich jak my. W razie pytań – zapraszamy do kontaktu. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą ofertą transportu kolejowego i morskiego.