Transport lotniczy

Dzięki współpracy firmy USBOX z renomowanymi przewoźnikami transportowymi zrzeszonymi w IATA jesteśmy w stanie dostarczyć naszym klientom wysokiej jakości usługę frachtu lotniczego, zapewniając najwyższe standardy jakości wysyłki paczek oraz importu towarów.

Realizacja frachtów lotniczych z Polski oraz do Polski na wszystkich głównych szlakach handlowych w relacji od drzwi do drzwi, na wszystkich kontynentach jest codziennie wykonywana przez zespół naszych specjalistów. Wysyłamy przesyłki i towary standardowe i ponadgabarytowe samolotami rejsowymi oraz charterowymi. Zapewniamy usługę także dla towarów wymagających temperatury kontrolowanej, towarów niebezpiecznych oraz obsługujemy transport zwierząt.

Od kilku lat obserwujemy rosnące zainteresowanie eksportu i importu towarów transportem lotniczym. Ten globalny trend widoczny jest zarówno w przypadku klientów detalicznych, jak i firm. Na całym świecie trwa rozbudowa terminali lotniczych, w tym tych typu cargo oraz poszerzanie siatki połączeń, co przekłada się bezpośrednio na większą dostępność oraz popularność spedycji lotniczej do USA oraz całej Ameryki Północnej i wielu innych krajów.

Za pośrednictwem naszej platformy USBOX nasi klienci mogą eksportować paczkę do USA, Kanady, Chin, krajów Bliskiego Wschodu oraz 156 innych krajów na całym świecie. Na tej samej zasadzie importujemy i sprowadzamy towary drogą lotniczą dla naszych klientów do kraju. W dobie zwiększonego zainteresowania na zagraniczne towary, ta usługa transportowa cieszy się dużym powodzeniem. Jako eksperci od importu i eksportu z i do USA zauważamy zwiększone zapotrzebowanie na usługi dotyczące wysyłki paczki do USA, Kanady oraz Chin. Staramy się sprostać oczekiwaniom naszych klientów, dlatego opracowaliśmy optymalny system eksportu paczek do Ameryki Północnej oraz krajów azjatyckich oraz importu towarów do Polski z tych kierunków.

Eksport i import paczki i towarów z Ameryki, Kanady czy Chin przy użyciu spedycji i transportu lotniczego umożliwia nabycie produktów niedostępnych na polskim i europejskim rynku oraz nawiązanie handlowych relacji z tymi państwami. Fracht lotniczy to także możliwość maksymalnego skrócenia czasu nadawania oraz otrzymywania paczek z USA, Kanady, Chin oraz innych odległych krajów. Jeśli więc zależy nam na czasie i chcemy, żeby przesyłka z USA do Polski dotarła pod nasze drzwi szybko i sprawnie, skorzystanie z tego rodzaju transportu może okazać się najlepszym rozwiązaniem. Najczęściej z transportu lotniczego korzystają osoby, które wysyłają stosunkowo niewielkie paczki o niskiej masie. Coraz więcej klientów decyduje się jednak także na spedycję cargo samolotem. Spedycja lotnicza posiada co prawda swoje ograniczenia, np. takie jak określona ilość miejsca do składowania paczek czy palet, ale ten rodzaj spedycji towarów cargo i tak stanowi ciekawą alternatywę dla tych, którym zależy na ekspresowej wysyłce do państw położonych w Ameryce Północnej – do USA czy Kanady oraz Chin czy innych krajów położonych w znacznej odległości od Polski.

USBOX oferuje transport lotniczy różnego rodzaju paczek, palet oraz skrzyń. Niemniej jednak każdy z przewożonych towarów musi spełniać ustalone z góry wymogi.

Transport lotniczy paczek

Nadawca musi odpowiednio przygotować paczkę, która powinna zawierać:

  • list przewozowy,
  • fakturę sprzedaży/pro formę,
  • upoważnienie dla agencji celnej,
  • kartę odprawy celnej (w przypadku ADR).

Ponadto:

  • paczki nie mogą ważyć więcej niż 70 kg,
  • łączne wymiary jej długości i obwodu nie mogą przekraczać 400 cm,
  • jej długość nie może wynosić więcej niż 274 cm,
  • ważące powyżej 31,5 kg (lub 25 kg w obrębie Unii Europejskiej) wymagają specjalnej etykiety do paczek ciężkich,
  • przekraczające maksymalne wymiary wymagają specjalnej wyceny zgodnej z wagą wymiarową.

Do wyceny zawsze brana jest pod uwagę waga wymiarowa bądź rzeczywista, ta większa staje się wagą rozliczeniową. Wagę wymiarową liczymy poprzez mnożenie: długość x szerokość x wysokość w centymetrach. Wynik należy następnie podzielić przez 5000. Wynik zaokrąglamy w górę.

Gdy waga rozliczeniowa wynosi powyżej 70 kg, wtedy paczka będzie traktowana nie jako przesyłka kurierska, a fracht lotniczy. Wiąże się to z wyższymi stawkami, wtedy bardzo często proponujemy naszym Klientom wysyłkę 2 mniejszych paczek.

Transport lotniczy palet i skrzyń

Na pokładzie cargo samolotu palety oraz skrzynie ładowane są w specjalne kontenery lotnicze. Warto pamiętać, że w wybranych krajach, aby odbiorca mógł odebrać paletę lub skrzynię, należy dokonać procesu fumigacji. Fumigacja jest niezbędna w przypadku wszystkich drewnianych przesyłek.

Piętrowalność palety wiąże się z dodatkowym kosztem w transporcie lotniczym, niemniej jednak opłata ta zależy wyłącznie od przewoźnika i może różnić się w zależności od destynacji. W tym wypadku w zamian warto wykorzystać skrzynię bądź skrzynio-paletę, która jest zwolniona z takiej opłaty.

W USBOX oferujemy wszystkie warunki INCOTERMS2020 dla transportu lotniczego. Nasi Klienci najczęściej wybierają serwis DAP/EXW. Wtedy nie muszą martwić się o agencje celne i transport kołowy – wszystko to bierzemy na siebie. Klienci są jedynie zobligowani do przygotowania upoważnienia do agencji celnej.