Transport morski kontenerów

Jak przebiega transport kontenerów morskich?

Transport kontenerów morskich zaczyna się od odbioru towaru od producenta, który następnie przewożony jest do magazynu, gdzie podlega on kontroli, pakowaniu oraz ładowany jest do kontenera. Towary przechodzą również kontrolę celną w porcie nadania, a następnie w porcie docelowym. Brak odpowiednich dokumentów może skutkować zatrzymaniem ładunku przez służby celne, dlatego warto odpowiednio zadbać o tę kwestię. Następnie ładunek transportowany jest do magazynu, skąd wyrusza w drogę do miejsca docelowego. 

Zalety transportu morskiego 

Transport morski kontenerów czy innych produktów posiada wiele zalet, które czynią go jedną z najlepszych forma przewozu różnego rodzaju towarów. Do największych zalety z pewnością należą niskie koszty transportu, daleki zasięg, brak ograniczeń co do rodzaju transportowanego towaru oraz możliwości transportowania bardzo dużych i ciężkich ładunków, często o niestandardowych wymiarach. 

Transport kontenerów z Chin i transport morski do USA

Transport morski kontenerów najlepiej spisuje się podczas przewozu towarów między kontynentami. Z tego względu transport między Polską a Chinami lub USA, najczęściej prowadzony jest właśnie drogą morską. Zarówno import jak i eksport towarów między Chinami lub USA, wymaga spełniania określonych wymagań i posiadania niezbędnej dokumentacji, a po przybyciu do celu wszelkie towary przechodzą dokładną weryfikację i odprawę celną. Koszt transportu kontenera z Chin czy USA sprawdzić można za pomocą naszego formularza wyceny. 

Co można transportować w kontenerach drogą morską?

Transport kontenerów wykorzystywany jest do przewozu różnego rodzaju towarów. Dzięki warunkom, jakie zapewnia ta forma transportu, z powodzeniem można ją wybrać do przewozu np. żywności i innych towarów, które wymagają odpowiednich warunków przechowywania. Ponadto kontenery świetnie sprawdzają się w transporcie różnego rodzaju sprzętu elektronicznego, maszyn czy nawet pojazdów. Oczywiście nie są to jedyne towary transportowane w ten sposób, ponieważ transport kontenerów morskich umożliwia przewożenie wszelkiego rodzaju towarów na bardzo dalekie odległości.

Dlaczego warto skorzystać z transportu morskiego kontenerów w USBOX?

Oferujemy eksport i import pełnokontenerowy (FCL) oraz drobnicowy (LCL) drogą morską do USA, Kanady, Chin czy innych krajów. Przesyłki pełnokontenerowe wykorzystywane są w przypadku większej ilości towaru, którym zostaje wypełniony cały kontener. Natomiast spedycja morska drobnicowa daje możliwość wysyłki zarówno pojedynczej paczki, skrzyni czy transport palet do USA, Kanady, Chin oraz innych państw na całym świecie. Przeprowadzamy realizację usługi transportu morskiego na warunkach INCOTERMS, czyli Międzynarodowych Regułach Handlu. Dzięki temu odpowiedzialność za całą międzynarodową transakcję jest jasno określona i sprawiedliwie podzielona między obie strony. Przesyłkę dostarczamy pod adres wskazany przez klienta, gdzie ma on określony czas na to, by rozładować towar – do 4 godzin jest to bezpłatne. Organizujemy transport przesyłek, kontenerów i palet zarówno na zasadzie „od portu do portu” jak i „od drzwi do drzwi” (transport modalny). 

Spedycja morska to obecnie najwygodniejszy i najpewniejszy rodzaj eksportu i importu paczek, palet oraz kontenerów na dalekie odległości. Transport morski staje się najbardziej opłacalny przy transporcie przesyłek i ładunków powyżej wagi 500 kg lub objętości większej niż 1m³. Dzięki różnym rodzajom kontenerów możliwy jest transport towarów o nietypowych gabarytach, czy też w specjalnych warunkach (np. w kontenerach z chłodnią).

Zapoznaj się z pełną ofertą USBOX

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, która obejmuje transport lotniczy, kolejowy, ADR oraz transport z USA.