Transport morski

Spedycja morska jest ekonomiczną i popularną formą dostawy towaru i palet z zagranicznych rynków, w tym amerykańskiego, kanadyjskiego czy chińskiego. Przy użyciu tego rodzaju transportu umożliwiamy eksport i import praktycznie każdego ładunku, w każdej ilości i bez względu na gabaryty. Oferujemy odbiór z dowolnego miejsca i dostawę do każdego portu na świecie – zarówno w Ameryce, jak i w krajach azjatyckich, tj. Chiny. Organizujemy transport przesyłek, kontenerów i palet zarówno na zasadzie „od portu do portu” jak i „od drzwi do drzwi” (transport modalny). Transport morski jest znacznie tańszy od transportu lotniczego i umożliwia eksport i import praktycznie dowolnej ilości towarów, palet czy paczek np. do USA, Kanady czy Chin.

Oferujemy eksport i import pełnokontenerowy (FCL) oraz drobnicowy (LCL) drogą morską do USA, Kanady, Chin czy innych krajów. Przesyłki pełnokontenerowe wykorzystywane w przypadku większej ilości towaru, którym zostaje wypełniony cały kontener. Natomiast spedycja morska drobnicowa daje możliwość wysyłki zarówno pojedynczej paczki, skrzyni czy transport palet do USA, Kanady, Chin oraz innych państw na całym świecie.

Spedycja morska to obecnie najwygodniejszy i najpewniejszy rodzaj eksportu i importu paczek, palet oraz kontenerów na dalekie odległości. Transport morski staje się najbardziej opłacalny przy transporcie przesyłek i ładunków powyżej wagi 500kg lub objętości większej niż 1m³. Dzięki różnym rodzajom kontenerów możliwy jest transport towarów o nietypowych gabarytach, czy też w specjalnych warunkach (np. w kontenerach z chłodnią).

Coraz popularniejszy jest jednak nie tylko eksport i import towarów palet i kontenerów typu cargo, ale i spedycja morska pojedynczej paczki z Polski, szczególnie do krajów Ameryki Północnej: USA oraz Kanady, a także do Chin. Wysyłki paczki za pośrednictwem spedycji morskiej do USA, Kanady oraz na rynek chiński to obecnie cieszący się największą popularnością rodzaj transportu międzykontynentalnego. Morskimi szlakami do naszych klientów trafiają także przesyłki z USA do Polski. Zapotrzebowanie na zagraniczne przesyłki nieustannie rośnie, a my umożliwiamy naszym polskim klientom korzystanie z wygodnej i bezpiecznej dostawy np. amerykańskich towarów spedycją morską. Import towarów jest prostszy dzięki usługom takim jak nasza – przesyłki trafiają do Polski terminowo, a jej podróż z Ameryki, Kanady, Chin czy innego miejsca na świecie nie trwa długo.

Więcej o warunkach w transporcie morskim można przeczytać tutaj

Transport morski kontenerowy

Jeśli chcesz przewieźć duże ilości towaru na długim dystansie w cenie o wiele bardziej korzystnej niż odbyłoby się to przy pomocy samolotu, doskonałym rozwiązaniem jest transport morski kontenerowy. Konsekwencją mniejszych kosztów jest dłuższy czas realizacji usługi – wynosi bowiem od czterech do sześciu tygodni na odcinku między Polską a USA. W przypadku transportu lotniczego jest to około siedmiu dni roboczych. Jednakże korzystna cena i możliwość załadowania dużej ilości towaru, czyli pełnego kontenera, niewątpliwie wynagradzają ten czas. Nasi klienci mogą wybierać spośród ich kilku rodzajów: uniwersalnego, specjalistycznego oraz chłodniczego i wybrać taki, jaki najbardziej odpowiada ich potrzebom. W razie wątpliwości służymy fachową poradą w tym zakresie.

Przeprowadzamy realizację usługi transportu morskiego na warunkach INCOTERMS, czyli Międzynarodowych Regułach Handlu. Dzięki temu na przykład odpowiedzialność za całą międzynarodową transakcję jest sprawiedliwie podzielona między obie strony oraz jasno określona. Przesyłkę dostarczamy pod adres wskazany przez klienta, gdzie ma on określony czas na to, by rozładować towar – do 4 godzin jest to bezpłatne.

Transport morski drobnicowy

W przypadku, kiedy zależy Ci na skorzystaniu z drogi morskiej chcąc przewieźć towary drobnicowe, skrzynie lub palety, również jest to możliwe. W zakresie naszych usług leży również transport morski drobnicowy, który realizujemy na podobnych zasadach. Zajmujemy się odprawą celną eksportową i importową tak samo, jak w przypadku transportu kontenerowego. Towar odebrany przez nas od klienta jest magazynowany, następnie załadowany do kontenera oraz wysłany. Kiedy już dotrze na miejsce, zostaje rozładowany, a przewoźnik dostarcza go pod wskazany przez klienta adres. Cały proces nie jest skomplikowany i przebiega bardzo sprawnie. Należy pamiętać, ze w przypadku transport drobnicowego, tutaj również występuje dodatek „non-stack” za towar niepiętrowalny.