Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

SSL zapewnia poufność i integralność transmisji danych, a także uwierzytelnienie serwera oraz klienta. Zastosowanie technologii kryptograficznych oraz certyfikatów klucza publicznego, nazywanych w tym przypadku certyfikatami SSL, umożliwia nawiązanie szyfrowanego połączenia. Serwis USBOX stosuje 2048 bitowy klucz, dzięki któremu wszystkie połączenia z naszą platformą są szyfrowane i bezpieczne. Na naszych serwerach nie zapisujemy informacji w postaci jawnej. Wszystkie dane są zapisane w postaci zabezpieczonej by uniemożliwić dostęp do nich osobom trzecim.

Nasze serwery obsługuje OVH. Wszystkie pliki i dane USBOX przechowywane są na 3 niezależnych serwerach wyposażonych w podwójne zasilanie i podwójną kartę sieciową, znajdujących się w różnych lokalizacjach. Codziennie są też robione kopie zapasowe wszystkich plików. Personel OVH jest obecny w centrach danych przez cały rok 24 godziny na dobę, w celu zapewnienia stałej konserwacji. W przypadku problemu technicznego reakcja jest natychmiastowa i działanie serwera jest przywracane.  OVH posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dużymi korporacjami dzięki czemu gwarantuje nieskazitelną usługę hostingu.

Bezpieczeństwo płatności zapewnia operator Przelewy24

Certyfikat Wiarygodności Biznesowej nadawany jest przez Międzynarodową Wywiadownię Gospodarczą Dun & Bradstreet Poland za najwyższą ocenę stabilności firmy. D&B to czołowa wywiadownia gospodarcza która od 170 lat dostarcza usługi i wiedzę niezbędne do podejmowania pewnych i bezpiecznych decyzji biznesowych. Certyfikat D&B Poland przyznawany jest tylko firmom o najwyższej wiarygodności biznesowej. Zaświadcza o dobrej kondycji i płynności finansowej firmy i gwarantuje wysoki poziomu bezpieczeństwa zawieranych transakcji. Wyróżnienie D&B honorowane jest na całym świecie i jest przyznawane firmom na podstawie wnikliwej analizy moralności płatniczej według programu DunTrade, analizy wskaźników ostatnich dostępnych sprawozdań finansowych oraz największej w Polsce bazy relacyjnych powiązań korporacyjnych i osobowych.

Certyfikat SSL zapewnia ochronę stron internetowych oraz poufność danych przekazywanych drogą elektroniczną, umożliwia szyfrowanie dowolnej usługi świadczonej przez Internet.

Dzięki temu zabezpieczeniu nie ma możliwości przechwycenia danych przekazywanych za pośrednictwem witryny internetowej. Użytkownicy strony mają absolutną pewność, że łączą się bezpiecznie z właściwym serwisem.

W systemie Przelewy24 wykorzystywany jest certyfikat bezpieczeństwa SSL – Thawte Technologies Inc. Certyfikaty Thawte są rozpoznawane jako godne zaufania przez wszystkie przeglądarki internetowe.

Standard bezpieczeństwa danych w branży płatniczej opracowany w oparciu o najlepsze praktyki.

Standard PCI/DSS dotyczy dwunastu najważniejszych kwestii od zarządzania bezpieczeństwem, po kodeksy postępowania, procedury, architekturę sieci, tworzenie oprogramowania i inne środki ostrożności.

Certyfikat gwarantuje spełnianie przez Przelewy24 standardu Payment Card Industry (PCI) Data Security Standard (DSS) opracowanego wspólnie przez VISA  i MasterCard. Standardy te zostały także wprowadzone w życie przez American Express, Discover Card i JCB.

McAfee to międzynarodowy lider w dziedzinie bezpieczeństwa internetowego. Technologia ta chroni ponad 400 000 witryn. Firma McAfee także świadczy usługi certyfikacyjne PCI- w ramach spełniania wymogów Visa, MasterCard- na rzecz sklepów internetowych w ponad siedemdziesięciu krajach. Produkty McAfee dla użytkowników indywidualnych obejmują światowej klasy rozwiązania dostępne w sprzedaży detalicznej i w trybie online, przeznaczone do ochrony, zabezpieczania i optymalizacji komputerów klientów indywidualnych