Jak kupować na eBay?

Jednym z bardzo popularnych portali, gdzie Polacy chętnie kupują to eBay. www.ebay.com. Dlaczego?

Jednym z bardzo popularnych portali, gdzie Polacy chętnie kupują to eBay. www.ebay.com. Dlaczego? Prosta odpowiedź, możemy tu znaleźć wysokiej jakości produkty w niebywale okazyjnych cenach. Często są to towary niedostępne na polskim rynku, bądź występujące w znacznie droższej wersji. Dlatego też warto skorzystać z oferty, jaką ma dla Państwa platforma USBOX www.usbox.pl. Dla naszych klientów, robiących zakupy w USA online, przygotowaliśmy prostą instrukcję jak kupować na wyżej wymienionym portalu. Osoby prywatne jak i przedsiębiorcy mogą tu dokonywać zakupów lub sprzedaży nowych, bądź używanych towarów. Oto jak możesz licytować podczas aukcji internetowej, bądź kupić od razu po ustalonej cenie.


1a) Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem, zarejestruj się za pomocą przycisku „Register”. Podaj swoje dane –takie jak : imię i nazwisko (First name/Last name)oraz swój e-mail oraz wybierz hasło („Password”). Zatwierdź rejestracje niebieskim przyciskiem na dole strony. Zostanie Ci nadana nazwa użytkownika czyli tzw. „Username”.


1b) Jeśli jesteś powracającym klientem zaloguj się za pomocą przycisku „Sign In”. Wpisz swój e-mail lub nazwę użytkownika („Username”) oraz hasło („Password”). Jeśli nie pamiętasz hasła, będziesz je mógł ustalić ponownie za pomocą przycisku „Forgot your password?”.


2. Znajdź interesujące Cię produkty, wpisując odpowiednią kategorię lub słowo kluczowe w wyszukiwarkę czyli tzw. „Search box”. Z listy produktów wybierz ten, który najbardziej Ci odpowiada.


3. Przy wybranym produkcie znajdziesz dodatkowe informacje o nim. Warto również sprawdzić czy sprzedający jest uczciwy. Naciśnij przycisk „Seller information”. Będą tu komentarze i opinie wcześniejszych klientów.4. Taka informacja przy produkcie oznacza licytację.” 6d01h” to czas jaki pozostał do końca licytacji – czyli 6 dni i 1 godzina; „18 bids” oznacza liczbę licytujących. W okienko wpisz najwyższą kwotę, jaką jesteś w stanie zapłacić za produkt. Jeżeli ostatnia kwota licytacji wskazuje $94, ale ty jesteś gotowy zapłacić $100; wpisz kwotę $100. Licytowana kwota prawdopodobnie zwiększy się do $95, przyjmując, że nikt nie licytował powyżej $94. Ebay będzie za Ciebie automatycznie licytował, aż do momentu osiągnięcia maksymalnej kwoty wskazanej przez Ciebie. Zatwierdzając informacje przyciskiem „Confirm” deklarujesz, że kupisz dany produkt. Jeżeli wygrasz licytację, dostaniesz informację drogą mailową i będziesz musiał zapłacić zanim otrzymasz produkt.


5. Istnieje jednak możliwość kupienia produktów bez konieczności licytacji – wówczas pojawia się informacja „Buy It Now” czyli kup teraz, po wskazanej cenie. Kolejnym krokiem, tak jak po wygranej licytacji jest etap płatności.


*Robiąc zakupy za pośrednictwem naszej Platformy pamiętaj o dokładnym podaniu adresu. Istotny tu jest kod Twojego zamówienia czyli np. „#PL819”.


6. Podczas dokonywania płatności skorzystaj z wyboru jaki daje Ci ebay : „PayPal” – najbardziej popularny i bezpieczny; „PayPal Credit” czyli forma płatności na raty; bądź za pomocą karty kredytowej lub debetowej.


7. Przyciskiem „Confirm and pay”, zatwierdź kwotę, która zawiera już ewentualne koszty dostawy i zapłać. Sprzedawca dostanie potwierdzenie wpłaty drogą mailową i wyśle Ci produkt. Jeśli nie otrzymasz produktu Ebay udzieli Ci pomocy, jeśli płaciłeś za pomocą PayPal masz gwarantowany zwrot pieniędzy.

Życzymy udanych zakupów w Stanach Zjednoczonych i regularnego korzystania z naszej Platformy wysyłkowej. Zrób darmową wycenę kosztów transportu do Polski i ciesz się prezentem na Święta.

Zapisz się do newslettera