Media polonijne w USA

Jednym ze sposobów na poszukiwanie kontaktów w USA zarówno w imporcie jak i eksporcie jest nawiązanie współpracy z mediami.

Jednym ze sposobów na poszukiwanie kontaktów w USA zarówno w imporcie jak i eksporcie jest nawiązanie współpracy z mediami. Najłatwiejszym i najdroższym sposobem jest zlecanie reklamy płatnej. Ale pamiętajmy , że oni ciągle poszukują ciekawych materiałów na artkuły, reportaże z Polski. Ich czytelnicy tego oczekują i oni o tym wiedzą. Dlatego bardzo wskazane jest napisanie ciekawego artykułu na temat firmy, jej historii, pozycji w kraju i za granicą, opisanie celu i misji firmy, opisanie w ciekawy sposób produktów czy usług oferowanych przez firmę , a szczególnie ich zalet i korzyści dla kupującego. Media te chętnie przyjmują również materiały w postaci nakręconych filmów. Sukces w kontaktach z mediami amerykańskimi może skutkować kontaktami B&C lub B&B. W każdym z rodzajów tych kontaktów występują inne przypadki rozwiązań importowych czy eksportowych. Omawiamy je w innych artykułach. Bierzemy udział we wszystkich rodzajach tych kontaktów począwszy od przesyłania próbek produktów, konsultowania umów czy zamówień ( zgodnych z prawem danego stanu) , jak również w regularnych dostawach produktów w obydwu kierunkach. Poniżej kontakty z wybranymi mediami polonijnymi.

 

Chicago

 

 

Nowy Jork / Tri-State

 

Radio i TV

 

Oczywiście w innych stanach i miastach USA są również lokalne media polonijne. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać nazwę miasta czy stanu i dodać słowo „polonia”, a na pewno znajdziecie Państwo jakąś gazetę czy radio. Ponadto w magazynach (gazetach)polonijnych natraficie na ogłoszenia polonijnych branżowych biznesów, z którymi możecie podjąć korespondencję. Często, jeśli dana osoba nie jest zainteresowana współpracą, chętnie wskaże lub poleci Waszą ofertę dalej. Jesteśmy świadkami wielu kontaktów nawiązanych w ten sposób