Płatności walutowe

Kupuąc produkty w USA czy Kanadzie, możemy płacić na różne sposoby.

1. Posiadamy konto walutowe i z niego płacimy za produkty:
a) bezpośrednio na konto sprzedającego
b) poprzez system PayPal w sytuacji, gdy sprzedający wymaga takiej formy zapłaty. Jak założyć konto w systemie PayPal możesz dowiedzieć się tutaj. Mozna również przesłać pieniądze na konto USBOX i my dokonamy płatności w Waszym imieniu.

2. Nie posiadamy walut tylko polską walutę, wówczas:
a) można przewalutować pieniądze poprzez bank, w którym mamy konto (opcja najmniej korzystna)
b) można założyć konto walutowe w naszym banku, złotówki zamienić na walutę w kantorze i wpłacić na konto walutowe (opcja absolutnie zgodna z prawem dla firm)
c) można wpłacić złotówki na konto USBOX-a i zlecić nam przewalutowanie pieniędzy na konkretną walutę, przy pomocy PayPal-a.
d) można zlecić nam przewalutowanie waluty za pomocą banku AKCENTA, który daje gwarancję otrzymania najkorzystniejszego kursu w danym momencie, na rynku polskim. USBOX nie pobiera żadnej prowizji za przewalutowanie oraz każdorazowo pyta zlecającego o akceptację kursu.

W naszej praktyce wiele osób fizycznych jak również podmiotów gospodarczych, importujących produkty z USA czy Kanady, skorzystało z usługi USBOX polegającej na przewalutowaniu złotych polskich na dolary kanadyjskie lub amerykańskie.
Szczególnie dotyczy to firm, które robią zakupy w Ameryce Północnej w sposób nieregularny.