Transport morski kontenerów

Spedycja morska – najwygodniejszy i najpewniejszy rodzaj eksportu i importu paczek, palet oraz kontenerów na dalekie odległości

Spedycja morska to obecnie najwygodniejszy i najpewniejszy rodzaj eksportu i importu paczek, palet oraz kontenerów na dalekie odległości. Transport morski staje się najbardziej opłacalny przy transporcie przesyłek i ładunków powyżej wagi 500 kg lub objętości większej niż 1 m³. Dzięki różnym rodzajom kontenerów możliwy jest transport towarów o nietypowych gabarytach, czy też w specjalnych warunkach (np. w kontenerach z chłodnią).

Jak przebiega transport kontenerów morskich?

Transport kontenerów morskich to proces przewozu towarów w kontenerach morskich. Rozpoczyna się od odbioru towaru od producenta, który następnie przewożony jest do magazynu. Tam towar podlega kontroli, pakowaniu oraz ładowany jest do kontenera. Następnie kontener jest transportowany do portu, gdzie przechodzi kontrolę celną. Brak odpowiednich dokumentów może skutkować zatrzymaniem ładunku przez służby celne. Po odprawie celnej kontener jest ładowany na statek i wypływa do portu docelowego.

Zalety transportu morskiego kontenerów

Transport morski kontenerów posiada wiele zalet, które czynią go jedną z najlepszych form przewozu różnego rodzaju towarów. Do największych zalet należą:

  • Niskie koszty transportu – transport morski jest najtańszym sposobem przewozu towarów na duże odległości.
  • Daleki zasięg – transport morski umożliwia przewożenie towarów na całym świecie.
  • Brak ograniczeń co do rodzaju transportowanego towaru – transport morski umożliwia przewożenie towarów o różnych gabarytach, w tym towarów niebezpiecznych.
  • Możliwość transportowania bardzo dużych i ciężkich ładunków – transport morski umożliwia przewożenie bardzo dużych i ciężkich ładunków, często o niestandardowych wymiarach.

Transport kontenerów z Chin i transport morski do USA

Transport morski kontenerów najlepiej spisuje się podczas przewozu towarów między kontynentami. Z tego względu transport między Polską a Chinami lub USA, najczęściej prowadzony jest właśnie drogą morską.

Transport kontenerów z Chin do Polski jest popularną formą importu towarów z tego kraju. Jest to rozwiązanie korzystne zarówno pod względem kosztów, jak i czasu dostawy.

Transport morski do USA jest również popularną formą importu towarów z tego kraju. Jest to rozwiązanie korzystne pod względem kosztów, zwłaszcza w przypadku transportu towarów na duże odległości.

Transport kontenerów wykorzystywany jest do przewozu różnego rodzaju towarów. Dzięki warunkom, jakie zapewnia ta forma transportu, z powodzeniem można ją wybrać do przewozu np.: żywności, sprzętu elektronicznego, maszyn, pojazdów.

Koszt transportu kontenera z Chin czy USA sprawdzić można za pomocą naszego formularza wyceny.

Dlaczego warto skorzystać z transportu morskiego kontenerów w USBOX?

USBOX to firma oferująca transport morski kontenerów do wielu krajów na całym świecie, w tym do Polski, Chin i USA. Firma posiada wieloletnie doświadczenie w branży logistycznej i zapewnia swoim klientom najwyższą jakość usług.

USBOX oferuje następujące usługi transportu morskiego kontenerów:

  • Eksport i import pełnokontenerowy (FCL) – przesyłki pełnokontenerowe wykorzystywane są w przypadku większej ilości towaru, którym zostaje wypełniony cały kontener.
  • Eksport i import drobnicowy (LCL) – spedycja morska drobnicowa daje możliwość wysyłki zarówno pojedynczej paczki, skrzyni czy transport palet.

Dodatkowo USBOX zapewnia swoim klientom:

  • wygodne i bezpieczne przewozy,
  • dogodne warunki współpracy,
  • atrakcyjne ceny.

Przeprowadzamy realizację usługi transportu morskiego na warunkach INCOTERMS, czyli Międzynarodowych Regułach Handlu. Dzięki temu odpowiedzialność za całą międzynarodową transakcję jest jasno określona i sprawiedliwie podzielona między obie strony. Przesyłkę dostarczamy pod adres wskazany przez klienta, gdzie ma on określony czas na to, by rozładować towar – do 4 godzin jest to bezpłatne. Organizujemy transport przesyłek, kontenerów i palet zarówno na zasadzie „od portu do portu” jak i „od drzwi do drzwi” (transport modalny).

Zapoznaj się z pełną ofertą USBOX

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą USBOX, która obejmuje również transport lotniczy, kolejowy, ADR oraz transport z USA.