Transport samochodów USA i Kanada, import oraz export

Większość transportu samochodowego i importu samochodów obsługiwanego przez USBOX wysyłana jest z portów: NY/NJ, Baltimore, Jacksonvilee, Miami, Huston, Los Angeles, Chcicago i Toronto. Niektóre samochody transportowane są z Norfolk, Wilmington, Savannah, Atlanta, Cape Canaveral, Port Everglades, Tampa, Oakland, Tacoma, Vancouver, Montreal i Halifax.

Możemy zorganizować odbiór pojazdu z każdej lokalizacji w USA lub Kanadzie. Może to być aukcja, dealer lub odbiór spod domu. Posiadamy stałe ustalone stawki za transport lądowy z 404 lokalizacji (aukcji) w USA i Kanadzie. Zakupiony samochód jest wysyłany z portu znajdującego się najbliżej miejsca zakupu auta. W niektórych przypadkach korzystniej jest dostarczyć pojazd do innego portu, z którego ładunki są transportowane w większej częstotliwości oraz na korzystniejszych warunkach w odniesieniu do miejsca docelowego.

Zazwyczaj wszystko co jest potrzebne do transportu to oryginalny akt własności pojazdu, który został zakupiony. Transport samochodowy z portów z Florydy wymaga pełnomocnictwa od ostatniego właściciela wskazanego w akcie własności pojazdu. Pozwoli to na autoryzację przesyłki. Jeśli ostatni właściciel jest firmą, pełnomocnictwo musi być złożone, potwierdzone podpisem przez osobę do tego upoważnioną w firmie.

Klienci mogą również zorganizować własną dostawę do jednego z naszych magazynów, terminali.

Import samochodów z USA to popularny sposób na stanie się właścicielem oryginalnego auta. Wśród naszych klientów nie brakuje miłośników amerykańskiej motoryzacji, którzy przy naszej pomocy dostali kluczyki do wymarzonego pikapa czy auta uznawanego za amerykański klasyk. Zazwyczaj największą obawą osób, które przymierzają się do kupna samochodu z USA są procedury związane z importem auta do kraju. Procedura jest oczywiście nieco bardziej skomplikowana niż kupno auta w polskim salonie, ale dzięki naszej pomocy, import, jak i całe przedsięwzięcie przebiega szybko i sprawnie. Transport aut z USA odbywa się bezpieczną oraz pewną spedycja morską. Współpracujemy z wieloma portami oraz firmami spedycyjnymi, dzięki czemu import pojazdu przy naszej pomocy odbywa się niezwykle sprawnie. Naszych klientów instruujemy, jakie formalności muszą dopełnić, żeby stać się posiadaczami auta z USA. Chętnie odpowiadamy też na wszelkie pytania związane z importem.