Transport towarów na targi międzynarodowe

        Transport towaru na targi międzynarodowe

Ze względu na wysokie zapotrzebowanie naszych klientów, eksportu materiałów wystawienniczych, wyspecjalizowaliśmy się w dostawie towaru na targi międzynarodowe. Posiadamy magazyny w takich krajach jak: Usa, Kanada, Chiny, Japonia, Dubaj. Dzięki powyższym magazynom, dostarczenie towaru na targi międzykontynentalne to tylko formalność.

Najlepsi przewoźnicy, terminowość oraz zdobyte doświadczenie pozwalają na kompleksową obsługę oraz zorganizowanie udanego eventu  a także elastyczne dostosowanie się do wymogów naszych zleceniodawców. Bez względu na to,  czy wysyłają Państwo maszyny ponadgabarytowe, pokazowe czy towary reklamowe, my zajmiemy się kompleksowo całym procesem logistycznym.

Dzięki naszym biurom utrzymujemy stały kontakt z organizatorami targów, co jest bardzo ważne przy terminowej wysyłce towaru na targi.Dostosujemy się do wszelkich oczekiwań klienta, nie jest nam straszne dostarczenie transportu w precyzyjnie określonej przez państwa godzinie.

Gdy towar jest już w kraju docelowym, warto się zastanowić czy organizowane są targi w innym mieście/państwie sąsiadującym, w którym wasz produkt może również znaleźć zainteresowanie. Zapewniamy transport cross – trade!

Należy pamiętać, że w przypadku eksportu towarów na targi międzynarodowe, eksporter nie ponosi żadnych kosztów importowych w Państwie destynacji. Warunkiem jest jedynie posiadanie dokumentu celnego, jakim jest karnet ATA. Karnet ten wydawany jest poprzez Krajową Izbę Gospodarczą. Stawka VAT za transport międzykontynentalny w przypadku eksportu wynosi 0%. Sytuacja niestety wygląda inaczej w przypadku importu, po zakończonych targach. Zgodnie z art. 83 ust. 1 pkt 20 ustawy od towarów i usług, przy karnecie ATA do wprowadzenia towaru do obrotu nie ma żadnego SAD-u importowego, a zatem importer nie musi płacić cła i VAT-u z tytułu kupna dóbr. Tym samym, jeśli nie ma usługi SAD-u importowego, nie ma gdzie wliczyć kosztów transportu do podstawy opodatkowania, trzeba zatem na fakturze za transport zastosować stawkę VAT 23% .