Ubezpieczenia w transporcie

Ubezpieczenie przesyłki w transporcie – jak się zabezpieczyć?

Transport lotniczy, morski i drogowy to złożone procesy, które mogą narazić przesyłkę na uszkodzenie. Podczas transportu przesyłki poddawane są przeładunkom, zmianom temperatury, wibracjom i innym czynnikom, które mogą wpłynąć na ich stan. Dlatego ważne jest prawidłowe zabezpieczenie przesyłanych ładunków.

Z drugiej strony, nawet jeśli przesyłka jest odpowiednio zapakowana, istnieje wiele niezależnych czynników, które mogą wpłynąć na jej uszkodzenie. Należą do nich między innymi: wypadki drogowe, lotnicze lub morskie, złe warunki pogodowe, niewłaściwe postępowanie osób obsługujących przesyłkę.

Ubezpieczenie przesyłki – dodatkowa ochrona

W przypadku wystąpienia którejkolwiek z tych sytuacji, nawet najlepiej zapakowana przesyłka może zostać uszkodzona. Dlatego tak ważne jest, aby wykupić dodatkowe ubezpieczenie, które zapewni ochronę przesyłki w przypadku uszkodzenia lub zaginięcia, nawet jeśli przyczyną szkody była niezależna od nadawcy lub odbiorcy. Dzięki ubezpieczeniu można uzyskać odszkodowanie w razie wystąpienia szkody.

Jak wykupić ubezpieczenie przesyłki?

Aby wykupić ubezpieczenie przesyłki, należy zaznaczyć taką opcję w formularzu transportowym i podać żądaną wartość ubezpieczenia.

Firma USBOX ma zawartą umowę z firmą ubezpieczeniową Warta, która daje nam możliwość pośredniczenia w wykupieniu ubezpieczenia, gdy jest ono dodatkowo wymagane. Zalecamy, aby nie zaniżać wartości przesyłki, lecz podawać jej rzeczywistą wartości, ponieważ tylko do podanej kwoty może być wypłacone odszkodowanie z tytułu uszkodzenia bądź zaginięcia.

Dodatkowe ubezpieczenie w USBOX

Aby wycenić transport z dodatkowym ubezpieczeniem, zapraszamy do skorzystania z naszego formularza i zaznaczeniu takiej opcji wraz z podaniem żądanej wartości.