Nasze korzenie

Firma USBOX powstała na bazie przedsiębiorstwa Partex, ogólnopolskiego wyłącznego dystrybutora takich marek jak Waterman, Parker, Lamy, Zebra, Edding, oraz wielu innnych, działające na polskim rynku od 1989 roku.

W 2003 roku Partex nabył w USA licencję na tworzenie w Polsce sieci punktów usługowych dla małego i średniego biznesu MAIL BOXES ETC. (w tym świadczenie usług przesyłek kurierskich) i zarządzanie tą siecią. Od tego czasu zacieśniła się nasza współpraca z największymi operatorami przesyłek kurierskich na rynku polskim, tj. UPS, Federal Express, DPD, co spowodowało, że staliśmy sie profesjonalistami w międzynarodowej obsłudze przesyłek kurierskich.

Podstawę naszym działaniom dały doświadczenia wielu operatorów międzynarodowych, jak również ich rozwiązania informatyczne i logistyczne.

USBOX jest platformą logistyczną

wspierającą i upraszczającą wszystkie procedury związane z importem towarów ze świata. Umożliwia ona zupełnie legalne dokonywanie zakupów na terenie innych państw i dostarczanie ich do odbiorcy bez angażowania go w kwestie odprawy celnej.

Jest ona bardzo wygodnym i praktycznym narzędziem przeznaczonym zarówno dla osób fizycznych nabywających towary w zagranicznych sklepach internetowych, jak i dla podmiotów gospodarczych współpracujących z zagranicznymi firmami. W imieniu tych ostatnich klientów przeprowadzane są odprawy celne i dostarczane wszystkie końcowe dokumenty dotyczące dostawy.

USBOX oferuje wyjątkowe rozwiązanie, jakim jest możliwość oszacowania kosztów dostawy i odprawy celnej jeszcze przed dokonaniem zakupu i przeprowadzenia odprawy celnej w imieniu klienta na terenie Polski.

Misja

Naszym celem jest wspieranie każdego, kto prowadzi wymianę towarową pomiędzy światem a Polską.

Przyświecające nam wartości

Tanio

Łączymy przesyłki, osiągając dzięki temu atrakcyjne ceny transportu.

Szybko

Dostarczamy towary w najszybszych opcjach transportu lotniczego i morskiego

Pewnie

Współpracujemy z globalnymi operatorami gwarantującymi najwyższą jakość obsługi.

Łatwo

Automatyzujemy procesy: konsolidacji, transportu, przeprowadzania odpraw celnych, minimalizując w nich udział klienta.

Komu dedykowana jest platforma?

Naszymi klientami sa podmioty gosp i osoby fizyczne zainteresowane eksportem i importwem z i do wszystkich krajów swiata