Mienie Przesiedlenia

Mienie przesiedlenia – zasady i wymagania

Mienie przesiedlenia to rzeczy do użytku własnego osób, które przybywają do kraju na pobyt stały lub powracają z okresowego pobytu za granicą. Zgodnie z rozporządzeniem Rady / WE / Nr 1186/2009z dnia 16 listopada 2009 r. ustanawiające wspólnotowy system zwolnień celnych, mienie przesiedlenia może zostać zwolnione z należności celnych przywozowych, jeśli nie ma przeznaczenia handlowego.

Jakie dokumenty są wymagane do transportu mienia przesiedlenia?

Do transportu mienia przesiedlenia wymagane są następujące dokumenty:

  • dokumenty tożsamości: prawo jazdy lub dowód osobisty, paszport;
  • dokumenty potwierdzające zameldowanie w Polsce: potwierdzenie zameldowania wydane przez właściwy urząd miasta lub gminy, na czas określony;
  • dokumenty potwierdzające pobyt w kraju pochodzenia ponad rok: rachunki za użyteczności (prąd, gaz, telefon, telewizja), miesięczne rozliczenia bankowe, rozliczenie podatków;
  • lista mienia przesiedlenia: lista zawierająca ilość i rodzaj rzeczy, które przesyłane są do Polski, ilość kartonów z rzeczami.

Oferta transportu mienia przesiedlenia

USBOX oferuje kompleksową obsługę transportu mienia przesiedlenia, zarówno w transporcie lotniczym cargo, jak i w drobnicy morskiej. Nasi specjaliści zajmą się wszystkimi formalnościami celnymi i transportowymi, aby Państwa mienie dotarło do celu bezpiecznie i na czas.

Niezwykle ważne jest, aby na etapie przygotowywania ładunku do transportu, w trakcie wkładania produktów do kartonów, wykonać ich rzetelną listę. Będzie ona dokładnie weryfikowana przez celników zajmujących się eksportem jak również importem. Produkty mają być spakowane w kartony i ułożone na euro paletach (120 x 80 cm). Produkty niegabarytowe powinny być zabezpieczone przed uszkodzeniami. USBOX pomaga w podstawieniu kontenera do załadunku a następnie jest on odbierany przez naszą firmę i wysyłany w miejsce docelowe.

Zadzwoń do nas już dziś i zamów wycenę transportu mienia przesiedlenia!