Transport pojazdów z USA i Kanady (łodzi, jachtów)

Transport z USA jako sposób na tańsze zakupy

Osoby pasjonujące się sportami wodnymi lub relaksem na świeżym powietrzu często poszukują interesujących produktów, które spełnią ich oczekiwania. W tym kontekście sprzęt z Ameryki Północnej może zaspokoić nawet najbardziej wymagających klientów. Amerykańscy dostawcy oraz rynek wtórny oferują produkty, które są albo niedostępne, albo tańsze niż te dostępne na rynku europejskim. Czy sprowadzenie takiego sprzętu jest trudne? Okazuje się, że nie. Amerykanie nie mają nic przeciwko eksportowi swoich towarów poza granice swojego kontynentu. O ile polityka firmy na to pozwala, są skłonni nawiązać współpracę i zwiększyć swoją sprzedaż.

W przypadku zakupu łodzi lub skutera na rynku takim jak Copart, potrzebne będą odpowiednie dokumenty do przeprowadzenia eksportu, takie jak umowa kupna-sprzedaży (Bill of Sale) oraz Zaświadczenie o Tytule Własności (Certificate of Title). Posiadając te dokumenty, będziemy w stanie wywieźć nasz zakup z USA lub Kanady oraz sprowadzić go do Europy. W przypadku importu sprzętu zakupionego od amerykańskiego dealera, wystarczy sam Bill of Sale z podpisem przedstawiciela dealera. To ma tę zaletę, że nie będzie konieczne rejestrowanie sprzętu w celu uzyskania dokumentu Title, co wiązałoby się z opłatą podatkową w wysokości 6,25% od wartości zakupu oraz prawdopodobnie prowizją dealera za pośrednictwo w uzyskaniu tego dokumentu.

Jeśli już wybraliśmy potencjalny zakup, warto wcześniej zorientować się co do kosztów transportu. W transporcie międzynarodowym, podobnie jak w przypadku każdego innego transportu, opłaty zależą od wagi i rozmiaru. Jednak będąc świadomym tych parametrów, a także modelu pojazdu, możemy oszacować koszty transportu oraz uwzględnić ewentualne dodatkowe opłaty, takie jak opłaty celne.

Skorzystaj z formularza lub zapytaj o wycenę – https://usbox.pl/