Mniejsze tablice rejestracyjne legalne

Kupując samochody z rynku amerykańskiego czy japońskiego, importerzy często mieli problemy z wymiarami polskich tablic rejestracyjnych, nijak niepasującymi do fabrycznych miejsc w autach przeznaczonych na wyżej wymienione rynki.

Polskie tablice rejestracyjne mają obecnie w standardzie wymiary 520 na 114 mm (wersja najpopularniejsza podłużna) lub 305 na 214 mm (opcja z dwoma rzędami), podczas gdy odpowiedniki z Ameryki i Azji są przygotowywane dla wymiaru 305 na 155 mm. Aby poradzić sobie z różnymi rozmiarami, kierowcy nierzadko stawali przed sytuacją ręcznej ingerencji w kształt tablicy poprzez jej zagięcie lub nawet zlecenie produkcji zamiennika. Obie sytuacją są nielegalną praktyką, za co grozi kara w postaci mandatu oraz punkty karne – nawet w przypadku posiadania przy sobie niezamontowanego oryginału.

 

Od lipca 2018 roku sytuacja nareszcie zmienia się na korzyść pasjonatów zagranicznych samochodów. Mniejsze tablice jednorzędowe przystosowane do pojazdów z USA i Japonii będą w końcu dopuszczone do zastosowania. Dla tablic dwurzędowych, rzadziej stosowanych nowe prawo obowiązuje już od 1 stycznia 2018.

 

Ciesząc się z nowej możliwości, nie pozostawiamy Państwu nic innego, jak znalezienie samochodu na zagranicznym rynku, sprowadzenie i jeżdżenie na nowych małych „blachach”.

 

Wyceń transport samochodu z USA lub Kanady z USBOX:

Import pojazdów z USA i Kanady